Udostępnij w prosty sposób Twoje dane przez System Wymiany Danych RCS Data Exchange

Wymiana danych RCS to najprostszy i najbardziej efektywny sposób wymiany backupów Selector i GSelector. Nie musisz tworzyć backuopów samodzielnie, przygotowywać nośników ani też udostępniać danych w sieci. Możesz wysyłać backupy sam do siebie w domu by moć przez weekend popracować nad rotacjami, lub do kolegów na całym świecie.

kiedy wysyłasz swój backup podajesz adresy e-mail odbiorców. Selector bądź GSelector tworzy backup, szyfruje go za pomocą Private Password i wysyła na serwer RCS. Jednocześnie adresaci otrzymują e-mailem powiadomienie zawierające identyfikator. Odbiorcy podają identyfikator, Private Password oraz swojego e-maila. Decydują też czy tworzą nową bazę, czy też uaktualniają istniejącą bazę. Po pobraniu danych pobierana jest automatycznie licencja na zainstalowaną właśnie bazę.

Wymiana danych RCS jest funkcjonalnością Selector 12.53, Selector XV, Selector SQL i GSelector. Dla poprawnej pracy musisz posiadać dowolne połączenie internetowe (LAN, 3G/4G, wdzwaniane, DSL,...), wymiana danych działa również z korporacyjnymi firewallami. RCS nie limituje przestrzeni dyskowej potrzebnej do przechowywania backupów.

Wymiana Danych Data Exchange może być również formą wykonywania "zewnętrznych" backupów Twoich ważnych baz danych. Wystarczy, że co jakiś czas będziesz do Siebie samego wysyłał dane. Będą one dostępne na wypadek awarii Twojego twardego dysku lub nieprzewidzianych okoliczności uniemożliwiających normalną pracę w Twojej rozgłośni. Do tak przechowywanych danych dostęp będą miały wyłącznie osoby znające hasło. Po zalogowaniu się na stronie RCS możesz zobaczyć, kto pobierał Twoje dane wchodząc na "Moją Wymianę Danych My Data Exchange.


Inne Źródła Systemu Wymiany Danych