Oprogramowanie RCS jest używane przez ponad 14500 stacji radiowych, telewizyjnych, kablowych i satelitarnych sieci i kanałów muzycznych oraz Internetowych stacji radiowych i telewizyjnych na całym świecie. RCS jest wiodącym na świecie producentem oprogramowania dla nadawców. Firma dostarcza także specjalizowane narzędzia i analizy dla nadawców tradycyjnych i Internetowych oraz tworzy technologie rozpoznawania dźwięku w czasie rzeczywistym.

O Firmie

W 1979 roku, na świat przyszła pierwsza wersja programu Selector®, stworzonego przez RCS dla stacji radiowych, które chciały lepiej kontrolować rotacje piosnek przy zachowaniu odpowiednich proporcji i różnorodności. W pierwszym roku Selector trafił do pierwszej stacji FM w San Francisco, należącej do NBC. RCS wynalazł programowanie muzyki [music scheduling].

RCS widział potrzebę stworzenia bliźniaczego programu, by pomóc programującym stacje i działom sprzedaży w planowaniu materiałów promocyjnych i dźingli. W ten sposób powstał Linker®.

W 1993 roku RCS wprowadził jeszcze jedną innowację: pierwszy kompletny cyfrowy system automatyzacji emisji – Master Control™. Selector i LINKER uzupełniły cyfryzację radia na świecie.

W ciągu ostatniego dziesięciolecia RCS wynalazł nowe drogi wiążące działania nadawców z najnowszymi rozwiązaniami software'owymi. Cechą charakterystyczną RCS od samego początku było i jest dopasowywanie oraz ulepszanie swoich wyrafinowanych rozwiązań programowych zgodnie z oczekiwaniami lojalnych klientów i doświadczonych użytkowników.

Poczynając od GSelectora, najpotężniejszego systemu do programowania wielokanałowego, przez Zettę, nagradzaną aplikację automatyzacji emisji cyfrowego radia, aż po zintegrowane oprogramowanie trafikowe Aquira oraz RCS News, kompletne narzędzie dla newsroomu, RCS jest w stanie dostarczyć całościowy pakiet produktów na potrzeby współczesnej stacji.

Kolejna generacja aplikacji będzie ukierunkowana na urządzenia mobilne i programowanie z tabletów. I znów RCS jest tu pionierem, już teraz przekazując Selector2GO i Zettę2GO. Inicjując mobilność, RCS przekazuje potężne narzędzia w ręce każdego użytkownika. Gdziekolwiek by nie był.

Rozwiązania programistyczne RCS są nie tylko zaawansowane, ale solidne, komfortowo intuicyjne, elastyczne oraz wspierane przez światowej klasy zespół specjalistów. RCS zapewnia wsparcie i asystę 24h na dobę dla wszystkich użytkowników rozsianych w ponad 130 krajach świata.

Zarząd RCS


Główna Siedziba RCS

Philippe Generali Prezes/Dyrektor Generalny

Philippe Generali jest Prezesem/Dyrektorem Generalnym RCS. Do zarządu RCS w USA dołączył jako Product Manager w 1996 roku i pracował jako Wiceprezes ds. operacyjnych. W 2000 r. Philippe został mianowany Prezesem RCS.

W 2003 roku stworzył nową jednostkę, Media Monitors, odnoszącą wielki sukces firmą badania rynku, wykorzystującą technologię RCS identyfikacji różnych centrów produkcji danych na całym świecie. W 2007 roku Philippe poszerzył swe obowiązki o stanowisko Prezesa/CEO w Florical Systems, wiodącego dostawcę oprogramowania dla stacji telewizyjnych. W 2010 roku objął przewodnictwo w Mediabase, zaś w 2012 włączył firmę HitPredictor do rodziny Mediabase.

Zanim przeniósł się do USA, Generali był szefem RCS Europe, gdzie zainicjował rozwój firmy na ponad dekadę. Generali jest uznanym liderem w technologiach komputerowych i zarządzaniu, rozwijającym się przy radiu począwszy od wczesnych lat szkolnych, z technicznym doświadczeniem inżynierskim. Był siłą napędową rozwoju pomiaru słuchalności Mscore oraz narzędzia analizy słuchalności Audience Reaction, któremu zapewnił kilka patentów.

Jest członkiem EGTA i zasiada w zarządzie IRTS. Ma dyplom ukończenia Uniwersytetu w Orleanie (matematyka/fizyka) oraz francuskiej szkoły ENAC w dziedzinie inżynierii.

Wróć do góry


Chip Jellison Pierwszy Wiceprezes ds. Technologii i Rozwoju

Chip Jellison jest Pierwszym Wiceprezesem [EVP], odpowiedzialnym za Dział Technologii w zakresie oprogramowania RCS, Media Monitors (Aircheck), Mediabase, Florical Systems, Test All Media oraz Hit Predictor. Jellison, zanim dołączył do RCS, swą pracę w mediach rozpoczął od Precision Media w New Hampshire. W firmie pracował na wszystkich stanowiskach zarządzających, począwszy od emisji, poprzez technologie światłowodowe, technikę, produkcję, programowanie reklam i muzyki oraz technologie informatyczne w stacji radiowej.

w 1998 roku Jellison dołączył do Prophet Systems, i szybko znalazł się w zespole deweloperskim projektu Audio Wizard, zarządzając produktem i jego kodowaniem a następnie dołączył do zespołu deweloperskiego NexGen Digital w jego wczesnym stadium powstawania i ostatecznie objął kierownictwo tego zespołu. W 2006 roku Jellison pracował z Philippem Generali przy włączeniu Prophet Systems w RCS i ostatecznie zajął obecne stanowisko w 2007 roku, gdy połączenie doszło do skutku.

Szefując obecnie Działowi Technologii i Rozwoju, pracuje z zespołem światowej klasy menadżerów produktu, deweloperów przy produkcji kolejnych generacji narzędzi, które pomagają naszym klientom rozwijać ich działalność.

Z zamiłowania wynalazca, Chip jest wymieniony przy 15 zatwierdzonych patentach oraz ponad 20 aplikacjach patentowych oczekujących na rejestrację. Dodatkowo tworzy narzędzia, które klientom RCS dają lepsze przełożenie na stosowanie gamy produktów. Można je znaleźć na stronach wsparcia i pobierania na rcsworks.com. Wśród tych narzędzi są m.in. AFC Launcher, Zetta Status Monitor, RCS2vCreative (interfejs pomiędzy Zettą a vCreative) oraz Zetta Crowd Interface.

Wróć do góry


Mike Powell Starszy Wiceprezes ds. Operacji Międzynarodowych oraz Dyrektor ds. Zgodności

Mike Powell jest byłym brytyjskim dziennikarzem prasowym i radiowym, który, zanim zaczął zajmować się zarządzaniem, gościł w czołowych porannych programach wielu brytyjskich muzycznych stacji radiowych. Powell był Dyrektorem Programowym County Sound (Guildford) od 1984 do 1986 oraz Dyrektorem Generalnym od 1986 do 1991, rozwijając grupę do 8 rozgłośni. Jego chęć rozwoju sprawiła, że County Sound stała sie pierwszą stacją wykorzystującą Selector przez całą dobę i wprowadziła pierwszy na rynku brytyjskim format "gold". Powell stworzył programowanie dla nagradzanej stacji Fox FM (Oxford) joint-venture z Capital Radio (Londyn).

Po sukcesie County Sound na całym rynku brytyjskim, zmienił gałąź przemysłu radiowego, by tworzyć firmę badawczą i kierowniczą Infinity Radio. Infinity założyło Pirate FM w Kornwallii, gdzie Mike był pierwszym szefem zarządu. Krótko potem Infinity połączyło się z UKRD Group jako Dyrektorem Wykonawczym i w konsekwencji tworząc group ponad 20 stacji radiowych i powiązanych spółek.

W trakcie pracy w UKRD, Powell odgrywał kluczową rolę pomagając założyć Manchester's Kiss 102 i pracował dwa lata jako szef wykonawczy w Star FM (w Berkshire), gdzie pomagał przy uruchomieniu systemu emisyjnego RCS Master Control. W 1995 roku jako szef wykonawczy wznowił County Sound Radio Network składające się z County Sound Radio, 96.4 The Eagle oraz Delta Radio.

W 2001 roku Powell został Prezesem Infinity Media, odłączając ją od UKRD i koncentrując jej działalność na technologiach platform cyfrowych. W październiku 2002 roku, przyjął w RCS posadę Wice-Prezydenta ds. międzynarodowych.

Wróć do góry


Neal Perchuk Wiceprezes ds. Sprzedaży na terenie USA

Neal ma 17. letnie doświadczenie w przemyśle obejmującym technologie i usługi nadawcze. Perchuk był Starszym Wiceprezesem ds. Sprzedaży na Świecie w Video Monitoring Services of America oraz współzałożycielem AT&T Digital Media Sales Group. Następnie trafił na stanowisko Wiceprezesa ds. Sprzedaży i Marketingu w Florical Systems (spółki zależnej od RCS), wiodącego dostawcy oprogramowania do automatyzacji emisji w przemyśle telewizyjnym. Perchuk kontynuuje swoją działalność w Florical Systems i równolegle zajmuje się w RCS sprzedażą na terenie Stanów Zjednoczonych jako Wiceprezes.

Wróć do góry


Dyrektorzy Regionalni

Sven Andrae Wiceprezes/RCS Europa i Bliski Wschód

Trzymanie się przez 20 lat blisko radia sprawiło, że Sven Andræ stał się częścią historii europejskich rozgłośni. Zaczynał jako DJ w Szwecji w Radio Ryd w Linkoping, potem przeniósł się do Lund, aby dołączyć do obecnie legendarnego już Radia AF/P4 jako DJ i dyrektor muzyczny. Dzisiaj stacja ta znana jest z tego, że wykreowała najwięcej talentów radiowych i radiowej kadry kierowniczej w Szwecji.

Mając magisterium z fizyki inżynierskiej z uniwersytetu w Lund w Szwecji, Andræ spędził czas w wydziale rozwoju produktu w firmie motoryzacyjnej SAAB. Dzięki bacznemu obserwowaniu podejścia firmy do efektywnego wykorzystania produktu i sprawnej obsługi oraz zaawansowanej technologii nabył umiejętności, które wniósł później do RCS.

Powróciwszy do radia w 1991 roku Andræ dołączył do City Radio w szwedzkim Malmö. To właśnie ta radiostacja rozwinęła się, korzystając z Selector i Linker - jeszcze wczesnych produktów RCS, a stało się to dzięki Svenowi Andræ. Niepowtarzalna kombinacja doświadczeń radiowca, mechanika i inżyniera dźwięku dała o sobie znać w City Radio. Do 1992 roku Andræ zdążył już reformować City Radio, które stało się piątą stacją w świecie korzystającą z systemu emisyjnego RCS Master Control.

Będąc konsultantem SBS (Scandinavian Broadcasting System) w połowie lat 90-tych, Andræ został poproszony by założyć RCS w Skandynawii. Został Wiceprezesem RCS na Europę w 2001 roku.

Wróć do góry


Robin Prior Wiceprezes/RCS Afryka

Robin Prior jst weteranem przemysłu radiowo-telewizyjnego, funkcjonującym w Południowej Afryce od około 30 lat.

Zanim dołączył do RCS w Stanach Zjednoczonych, działał we własnych firmach, które zajmowały się stawianiem „pod klucz” stacji radiowych i telewizyjnych. Odpowiadał za instalację wielu stacji w całej Południowej Afryce. Firma Robina Priora reprezentowała RCS w Afryce przez 10 lat, zanim Robin przeniósł się do USA.

Podczas około sześciu lat, spędzonych w Centrali RCS w Nowym Jorku, Prior odpowiadał za Dział Wsparcia i Instalacji, a także za Zarządzanie Produktem RCS Master Control. W 2002 roku został mianowany Wiceprezesem ds. Międzynarodowych, zarządzającym działalnością RCS poza obiema Amerykami.

W 2003 roku Prior wrócił do Afryki Południowej i został Wiceprezesem RCS Afryka. Od swojego powrotu Robin aktywnie wdrażał Selector dla nowych klientów nie tylko w RCS ale i również w Sudanie, Ghanie, Nigerii, Kenii czy Ugandzie, włączając stacje do "rodziny" RCS.

Wróć do góry


Keith Williams Wiceprezes, Azja/Pacyfik

Keith spędził w australijskim przemyśle radiowym ponad 40 lat. Zanim dołączył do RCS, przez poprzedzające 12 lat pracował na antenie, uzyskując najlepsze wyniki w paśmie od od 15:00 do 18:00 w rozgłośni 2DayFM w Sydney - jednej z najchętniej słuchanych rozgłośni w Australii.

Od czasu rozpoczęcia pracy w RCS, Keith Williams wprowadza wiele nowych produktów, wśród nich kluczowe systemy do planowania i emisji oraz AirCheck, system, który prowadzi monitoring muzyki i reklam na wszystkich wiodących rynkach radiowych Australii.

Wróć do góry


RCS od środka Podcasty

Dowiedz się więcej o ludziach, którzy pracują w RCS, posłuchaj o RCS Insider.

Wróć do góry